Bombažna posteljnina za posteljico KRIŽIŠČA modra
Povezani izdelki
Podroben opis izdelka
Bombažna posteljnina
Zagotovo najbolj razširjen material posteljnine je bombaž. Stranke cenijo njegove odlične lastnosti in cenovno dostopnost. Bombaž je zračen, mehak in odlično odvaja vlago. Primeren je tudi za osebe, ki se ponoči bolj potijo. Možna pomanjkljivost je mečkanje in posledična potreba po likanju. Preizkušen bombaž je naravno vlakno, pridobljeno iz bombaževca, ki je nežno do kože celotnega telesa.
- Material: 100% bombaž
- Gramatura materiala: 135 g/m2
Zapenjanje na gumbe
Pristašev klasičnega zapenjanja na gumbe je še vedno dovolj. Tradicionalni slog z gumbi naših babic ali mam je za nekatere morda naporen in dolgotrajen. Sam gumb je estetski dekorativni element, ki ne praska in izgleda estetsko. Ogromna prednost je lahka in hitra zamenjava ob poškodbi ali strganju.
Ali lahko posteljnino likam?
Brez dvoma je potrebno likati najbolj priljubljene materiale posteljnine, kot so bombaž, bombažni saten ali mikrovlakna. Edini material, ki ne zahteva likanja, je krep. Takoj po pranju obesite posteljnino s pomočjo ščipalc na sušilo. Likajte obrnjeno navzven, s čimer preprečite poškodbe materiala in bledenje barv. Skbna nega vaše posteljnine je vredna truda.
- Posteljnino je potrebno likati
Na koliko stopinj prati posteljnino?
Splošno pravilo je, da posteljnino peremo v temperaturnem razponu od 40 do 60 °C. Belo ali bombažno posteljnino lahko perete do 60 °C, medtem ko je za krep priporočljivo izbrati nižjo temperaturo. Visoke temperature pranja lahko poškodujejo vlakna, pustijo vtis obrabe ali povzročijo bledenje barv. Pred prvo uporabo bi morala biti temperatura pranja minimalno 40 °C.
- Priporočena temperatura pranja: 40 °C
Kako pogosto prati posteljnino?
Menjava in pranje posteljnine sta samoumevna. Optimalno bi morali posteljnino prati vsak teden, maksimalno 1x na 14 dni, obrnjeno navzven. Potenje, bolezen ali vroči poletni meseci prispevajo k umazanosti, zato je zaželeno, da jo pogosteje preoblečemo. To vključuje tudi potrebo po pranju samih odej in vzglavnikov. Novo kupljeno posteljnino pred prvo uporabo operite, s tem se zmehča.
- Vsak teden, maksimalno 1x na 14 dni
Paket te posteljnine vsebuje:
- 1 kos odeja 90 x 135 cm
- 1 kos vzglavnik 45 x 65 cm
Dodatni parametri
| Kategorija: | Otroška posteljnina |
|---|---|
| Cena: | Ugodno do 15 € |
| Barva: | Bela, Modra, Rumena |
| Dimenzija odeje: | 90 x 135 cm |
| Dimenzija vzglavnika: | 45 x 65 cm |
| Dimenzije posteljnine: | 45 x 65 cm | 90 x 135 cm |
| Gramatura: | 135 g/m2 |
| Motiv posteljnine: | Sličice |
| Priporočena temperatura pranja: | 40 °C |
| Stil posteljnine: | Otroški |
| Zapiranje: | Gumbi |
Product rating
Bodite prvi, ki bo napisal/-a prispevek k temu izdelku.
Diskusija
Bodite prvi, ki bo napisal/-a prispevek k temu izdelku.